Rok 2014 - ipa-kropla krwi

Przejdź do treści

Rok 2014

Kronika
W dniu 05.12.2014 odbyła się kolejna akcja w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ul. Kokoszków 71 w Nowym Targu. Studenci znów nie zawiedli - oddali łącznie 22,95 litra krwi !! Brawo !!!
W dniu 01.12.2014 r. odbyła się kolejna akcja HDK pod hasłem NASZA KREW NASZA OJCZYZNA.
Tym razem krew oddawali uczniowie oraz pedagodzy Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targ. Do akcji dołączyli uczniowie PRYWATNYCH SZKÓŁ ŚREDNICH im. prof. Jana Venuleta. Zebrano łącznie 22,95 litrów krwi !!!
W dniu 24.11.2014 r. odbyło się spotkanie informacyjne z młodzieżą Prywatnych Szkół Średnich im. prof. J. Venuleta ul. Św. Katarzyny 1 w Nowym Targu.
Z ramienia PCK w spotkaniu wziął udział funkcjonariusz Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej - sierż sztab. SG Wiesław Kowalik - zasłużony dawca krwi I stopnia. Spotkanie zostało zrealizowane w związku z zaplanowaną akcją hdk dla uczniów na dzień 01. grudnia 2014 roku. Akcja odbędzie się pod hasłem NASZA KREW NASZA OJCZYZNA. W trakcie spotkania przybliżona została tematyka związana z honorowym krwiodawstwem. 
W dniu 19. 11.2014 r. odbyło się spotkanie informacyjne z młodzieżą Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu.
Z ramienia PCK w spotkaniu udział wzięli funkcjonariusze Straży Graniczne Karpackiego Ośrodka Wsparcia z Nowego Sącza. Spotkanie zorganizowane zostało w celu zaangażowania uczniów do wzięcia udziału w planowanej na 01. grudnia akcji HDK pod hasłem NASZA KREW NASZA OJCZYZNA. Funkcjonariusze odpowiadali na szereg pytań związanych z oddawaniem krwi.
W dniu 14.11.2014 r. odbyła się akcja HDK pod hasłem "Nasza krew nasza ojczyzna" uczniowie oddali 16,65 litrów krwi.
W dniu 12.11. 2014 r. odbyło się spotkanie informacyjne w I LO - z młodzieżą klas trzecich. Kierownik RCKiK Pani Halina Czerwińska wraz z Mateuszem Kapołką omówili zasady oddawania krwi, bezpieczeństwo podczas akcji hdk, oraz choroby które dyskwalifikują dawcę.
W dniu 09.10.2014 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Kowaniec 125 w Nowym Targu odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa. Akcja okazała się bardzo udana. Zebrano 16,20 litrów krwi. Zgłosiło się ponad czterdziestu dawców, a krew oddały 32 z nich. 
W imieniu potrzebujących - bardzo dziękujemy!!! Na wysokości działania stanęły Firmy które na stałe już wpisały się w kalendarz akcji i czynnie wspierają honorowe krwiodawstwo: Firma Zbigniewa Steskala - ufundowała słodki upominek, a Firma WOJAS - pamiątkowe gadżety. 
Do wspierania akcji dołączyły również - ogólnopolska stacja radiowa RMF FM oraz Bank Zachodni WBK - to właśnie dzięki Nim - dzisiejsi dawcy otrzymali odblaskowe opaski
Dziękujemy!
KRWAWY JARMARK PODHALAŃSKI
KREW LAŁA SIĘ NA NOWOTARSKIM RYNKU
W dniach 22 do 24.08.2014 r. odbyła się akcja KROPLA DO KROPLI - w trakcie trwania Jarmarku Podhalańskiego. Ku wielkiemu zdziwieniu - cieszyła się sporym zainteresowaniem.
W ciągu dwóch dni pobierania krwi - pracownice RCKiK Nowy Targ / wraz z RCKiK Kraków - delegował "czerwony" autobus / zebrały łącznie 24,75 litrów krwi pełnej. Do oddania krwi zgłosiło się ponad 70 osób - lecz ze względu na przebyte niedawno zabiegi, operacje - lub 'słaby' stan zdrowia - krew oddało 55 osób. Jako że akcja w czasie Jarmarku Podhalańskiego odbyła się po raz pierwszy - można powiedzieć- że była bardzo udana.
W imieniu wszystkich - którzy dzięki ofiarności DAWCÓW powrócą do zdrowia - bardzo dziękujemy !!!
Podziękowania należą się również nowotarskim firmom: Firma ZB. Steskala - ufundowała - tradycyjnie już - słodki upominek, natomiast Firma WOJAS - ufundowała gadżety dla krwiodawców. Zauważone zostały również przez odwiedzających Jarmark Podhalański - "CZERWONE KWIETNIKI" / kwietniki na nowotarskim rynku przystrojone czerwonymi balonami /
Do promocji akcji dołączyła się również Hanka - oczekując na Jędrka na ławeczce na nowotarskim rynku.
Akcje KROPLA DO KROPLI wsparli również:
- Tygodnik Podhalański
- RMF FM
- podhale 24
- małopolskaonline
- TVP Kraków
WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY i do zobaczenia na następnej akcji.....

W dniach 03-04 kwietnia 2014 r. w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ul. Kokoszków 71 w Nowym Targu odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa. Akcja okazała się bardzo udana.

W dniu 19.03.2014 r. w  Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej ul. Ludźmierska 32 w Nowym Targu odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Zebrano łącznie: 21,60 l. krwi !! Zgłosiło się ponad pięćdziesięciu dawców a krew oddało 48 dawców. Gościnnie przybyło również kilku uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu ul. Kokoszków 71.

W dniu 12.03.2014 r. w  Zespole Szkół Ekonomicznych ul. Kowaniec 125 w Nowym Targu odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Zebrano łącznie: 16,20 l. krwi

W dniu 04.03.2014 r. w  Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Do akcji włączyli się uczniowie Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Jana Venuleta. Zebrano łącznie: 18,9 l. krwi.

W dniu 25.02.2014 r. w  I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu, odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa połączona z rejestracją dawców komórek macierzystych. Zebrano łącznie: 22,05 l. krwi, oraz zarejestrowano 11 dawców komórek macierzystych.

W dniu 24 lutego 2014 odbyły się trzy spotkanie informacyjne w szkołach z pracownicami RCKiK Kraków. Spotkania odbyły się z uczniami I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu, uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu oraz z z uczniami Zespołu Szkół Rolniczych im. Augustyna Suskiego z Nowego Targu. Tematem spotkania było: przeszczepy komórek macierzystych oraz honorowe krwiodawstwo. Zawiłości tematów wyjaśniała p. mgr Beata Stryjakiewicz.

W dniu 24.01.2014 r. uczniowie Zespołu Szkół Kształcenia Rolniczego ul. Kokoszków 71 oddawali krew w Oddziale Terenowym Rejonowym Centrum Krwiodawstwa w Nowym Targu. Łącznie zebrano prawie 5 litrów krwi !!

Wróć do spisu treści