Brak snu – co dzieje się z twoim ciałem?

Brak snu dotyka każdego dnia miliony dorosłych, a ich liczba jest coraz większa. Jeśli nie bierzesz pod uwagę wszystkich czynników, które mogą ci się przydarzyć, gdy cierpisz na bezsenność, rozważ to.

O braku należytej ilości snu

Funkcja twojego ciała jest poważnie ograniczona. Twój umysł nie może się skoncentrować. Twoje ciało nie czuje się dobrze. Nie pamiętasz, dlaczego wszedłeś do pokoju. Twoje mięśnie fizycznie zranieni, nawet jeśli nie sądzisz, że zrobiłeś coś, co mogłoby sprawić, że wyglądali jak ten. Brak snu jest bardzo ważnym problemem dla twojego zdrowia. Kiedy twoje ciało nie otrzymuje odpowiednia ilość snu, nie może robić wszystkiego, czego potrzebujesz i chcesz, aby robiła to skutecznie. Kiedy to dzieje się przez pewien czas, ryzyko znacznie wzrasta.

Co powoduje brak snu?

Zastanów się, co się dzieje z na przykład u osoby cierpiącej na brak snu:

  • Mózg nie odpoczywa wystarczająco. To z kolei wpływa na korę czołową. Kora czołowa nie może wykonywać swojej pracy.
  • Bez prawidłowego funkcjonowania kora czołowa nie może pomóc ci w jasnym mówieniu, dostęp do twojej pamięci i rozwiązywanie problemów, które ją przedstawiasz. Tutaj pomocna może okazać się zielona herbata, jednak na dłuższą metę i tak należy zadbać o sen.
  • Po stronie fizycznej jest problem z energią. Ciało nie zapewnia wystarczającej ilości energię do ciała do wykonywania zadań.
  • Bez snu, którego potrzebuje, ciało fizycznie staje się ciałem osoby starszej. Ruch jest ograniczony i osłabiony.
  • Pojawiają się wczesne oznaki choroby, w tym cukrzycy. To stało się, że ciało nie może prawidłowo metabolizować glukozę.

Ważne jest, abyś zdał sobie sprawę, że kiedy dana osoba odpoczywa, nawet jeśli niektóre lub wszystkie z nich objawy i skutki są oczywiste, w efekcie końcowym mogą zniknąć. Kiedy to się dzieje jednak przez długi czas organizm nadal słabnie i często jest zagrożony zarówno w zarówno pod względem zdrowia, jak i zagrożenia fizycznego. Ci, którzy borykają się z brakiem snu, nie powinni odpisywać tego jako coś, co po prostu wymaga reszta. Nie powinieneś mówić, że pewnego dnia odpoczniesz. Im dłużej to trwa, tym gorszy efekt ciało może być. Prowadzenie pojazdów, używanie maszyn lub po prostu praca w środowisku fizycznym może udawać: zagrażający życiu. Brak snu znacząco wpływa na twoje ciało i mózg.