Domowe sposoby na leczenie zapalenia wątroby

Niektóre domowe sposoby, takie jak sok z selera z cytryną i karczocha lub herbata z mniszka lekarskiego, mają właściwości, które pomagają odtruć wątrobę i przyczyniają się do leczenia zapalenia wątroby. Niektóre domowe sposoby na zapalenie wątroby to:

1. Sok z selera z cytryną

Doskonałym domowym środkiem pomocnym w leczeniu zapalenia wątroby jest seler korzenny dzięki swoim właściwościom leczniczym, ponieważ jest dość bogaty w składniki odżywcze, poza tym jest moczopędny, co daje mu potencjał detoksykacyjny, który pomaga w leczeniu i wzmacnia chorą wątrobę.

Składniki

1 łodyga selera;
Sok z 2 cytryn;
500 ml wody.

Jak przygotować?

Seler pokroić na kawałki i zblendować z wodą i sokiem z cytryny, przecedzić i wypić. W razie potrzeby dosłodzić odrobiną miodu. Pij ten sok 3 razy dziennie.

Seler jest rośliną uprawianą na całym świecie. Smak i zapach selera są typowo intensywne, w dużej mierze dzięki olejkom eterycznym, które wraz z flawonoidami, witaminami i minerałami wzmacniają obronę immunologiczną i metabolizm.

2. Herbata z mniszka lekarskiego

Doskonałym naturalnym środkiem na zapalenie wątroby jest herbata z mniszka lekarskiego. Mniszek odtruwa organizm, wspomaga regenerację wątroby i zmniejsza obrzęki.

Składniki

2 łyżki stołowe suszonych liści mniszka lekarskiego;
1 szklanka wody.

Jak przygotować?

Zagotuj wodę, a następnie dodaj do niej liście mniszka. Przykryj i parz przez 10 minut, następnie należy odcedzić napar. Pij 3 do 4 filiżanek dziennie.

3. Herbata z karczocha

Doskonałym naturalnym sposobem leczenia zapalenia wątroby jest codzienne picie herbaty z karczocha przez okres leczenia. Karczoch jest detoksykatorem i oczyszczaczem wątroby, jest bardzo przydatny w chorobach wątroby.

Składniki

1 łyżeczka (5 do 6 g) suszonych liści karczocha;
1 litr wody.

Jak przygotować?

Zagotuj wodę, wyłączyć ogień i dodaj suszone liście karczochów. Przykryj naczynie i pozostaw do zaparzenia na 5 do 10 minut, przecedź i pij herbatę 3 razy dziennie.

Oprócz picia tej herbaty zaleca się stosowanie lekkiej diety, picie dużej ilości wody i odpoczynek w miarę możliwości, unikanie wysiłku. Wyleczenie zapalenia wątroby nastąpi szybciej, jeśli dana osoba będzie przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza.

Więcej podobnych, zdrowych i inspirujących przepisów na www.glodni.pl Nie przegap!