Domowe sposoby na hemoroidy zewnętrzne

Hemoroidy zewnętrzne charakteryzują się obecnością małych guzków w okolicy odbytu, powodując pewne objawy, takie jak ból, swędzenie i duży dyskomfort. Niektóre domowe sposoby na hemoroidy zewnętrzne to:

Kasztanowiec

Kasztanowiec jest jednym z najbardziej skutecznych, naukowo potwierdzonych naturalnych składników w leczeniu hemoroidów zewnętrznych, ponieważ zawiera właściwości poprawiające krążenie. Kasztanowiec jest również bogaty w escynę, która ma silne działanie przeciwzapalne, łagodzące ból i dyskomfort.

Składniki

60 gramów łuski kasztanowca w postaci sproszkowanej;
2 litry wrzącej wody.

Jak przygotować ten zabieg?

Wymieszaj wszystkie składniki i gotuj przez ponad 12 minut. Gdy woda będzie letnia, odcedź i umieść mieszaninę w wiadrze lub dużej misce. Następnie usiądź, bez bielizny, na 20 minut. Powtarzaj ten domowy zabieg przez co najmniej 5 dni. Kasztanowiec może być również przyjmowany w formie kapsułek. Dla uzyskania najlepszych rezultatów należy przyjmować około 300 mg dwa razy dziennie, ale leczenie można również prowadzić stosując 40 mg 3 razy dziennie.

Podobne artykuły o zdrowych naparach i odżywianiu znajdziesz w www.zycie24.pl – żyj w zgodzie z naturą.

Cyprys

Cyprys ma właściwości kojące i antybakteryjne, które pomagają kontrolować ból i zmniejszać stan zapalny, przywracając hemoroidy do normy.

Składniki

1,5 litra wrzącej wody;
8 kropli olejku eterycznego z cyprysu.

Jak przygotować ten zabieg?

Umieść krople olejku eterycznego cyprysowego w gorącej wodzie i dobrze wymieszaj. Kiedy temperatura wody będzie komfortowa, osoba powinna usiąść w wiadrze, lub innym pojemnki i pozostać tam przez co najmniej 20 minut, pozwalając, aby lekarstwo zadziałało.

Inną opcją użycia innego olejku eterycznego jest zastosowanie 2 lub 3 kropli, mieszając z innym olejem roślinnym, takim jak na przykład olej ze słodkich migdałów, i nałożenie go bezpośrednio na dany region. Sam olejek eteryczny cyprysowy nie powinien być stosowany bezpośrednio na skórę, ponieważ może spowodować oparzenie.

Sól epsom

Sól Epsom może być również stosowana w leczeniu hemoroidów, ponieważ jest doskonała do zmniejszenia stanu zapalnego i można ją łatwo dodać do wody.

Składniki

2 łyżki stołowe soli Epsom;
2 litry wrzącej wody.

Jak przygotować ten zabieg?

Sól mieszamy w wodzie, aż się rozpuści. Gdy woda będzie letnia, usiądź w wiadrze, nie zakładając bielizny, na 15 do 20 minut. Taką kąpiel można powtarzać 2 do 3 razy dziennie.